• +90 534 520 7608
  • +90 534 520 7695

SPİNNİNG

Bir egzersiz türüdür. 1980’lerde Jonathan Gibert isimli atlet tarafından bulunmuştur; bir bisiklet üzerinde yapılır. Bu bisiklete ise spinning bisikleti denir. Günlük ortalama olarak 1 saat bu antrenmanı yapan bir insan, bir günlük kalori ihtiyacının yarısını yakar.  

Spinning’in Faydaları Nelerdir;

  • Sırt, göğüs, kalça, basen ve bacak kaslarını çalıştırmak isteyenler için muhteşemdir.
  • Dolaşım sistemini düzelemeye yardımcıdır.
  • Kalp sağlığına faydalı olduğu bilinmektedir.
  • Kondisyonu önemli ölçüde arttırır.
  • Kişiye zindelik verir.
  • Hızlı bir şekilde kalori yakmayı sağlar.

Crunch;

Crunch hareketi, bilinen en temel karın hareketlerinden birisidir. Mekik çekme hareketine benzer fakat bel için daha sağlıklı ve karın kasları için daha verimli bir harekettir. Karın kaslarını geliştirmede oldukça etkilidir. Fakat düzenli olarak uygulanması gerekmektedir. Crunch hareketini sadece karın antrenmanı yapacağınız gün değil, diğer antrenman günlerinde de mutlaka yapmanız gerekmektedir.

Crunch egzersizinin faydaları:

- Sıkı bir karına sahip olmaya yardımcıdır.

- Karın bölgesinde biriken yağların kasa dönüşmesini sağlar.

- Direkt olarak kasları çalıştıran en etkili hareketlerdendir.

- Fit bir görünüm için oldukça faydalıdır.

Functional;
Functional training, türkçe ifadesiyle fonksiyonel çalışma, tüm vücut kaslarının dengeli ve koordinasyon içerisinde kullanılarak uygulandığı bir antrenman sistemidir. Fonksiyonel çalışma için belirli antrenman aletleri yoktur, yer yer bir su şişesi, kendi vücut ağırlığınız ya da belirli bir ağırlığı olan herhangi bir cisim bile bu egzersizlerde kullanılabilir.
Functional training faydaları;
Vücut dengesi ve kontrolü sağlar.

Birden fazla hareketi aynı anda uygulamak beynimizin de eşzamanlı çok yönlü düşünebilme yetisini geliştirir ve günlük hayatta daha hızlı, çözüm odaklı ve işlevsel hareket ederiz.

Çeviklik kazanırız.

Çabuk hareket eden, atik ve hızlı davranan bir takım arkadaşı oluruz. Gerek iş hayatında, gerekse özel hayatımızda tercih edilen bireylere dönüşürüz.

Vücut koordinasyonu sağlanır.

Sağlam bir vücut koordinasyonu, günlük hayatta ve yine özel hayatınızda vazgeçemeyeceğiniz bir özellik haline gelecektir. Vücudun kontrolünü ele almak, özgüveninizi sağlamlaştırarak cinsel hayatınıza dahi olumlu etki eder.

Günlük hayatın bizlerden aldığı; itme, çekme, atlama, koşma, zıplama, fırlatma gibi becerilerinizi geliştirir.

En çok merak edilen soruya cevap olarak, bir hayli de kalori harcamanıza olanak sağlar. Egzersiz esnasında beyin fonksiyonlarının da devreye girmesi harcanan kaloriyi artırır.

Vücudunuzun içerisinde hapsolmuş bir yabancı gibi yaşamak yerine, kontrolü ele alın ve ona elinizden gelen en iyi şekilde bakın.

Reformer Pilates;
Reformer pilates, özel tasarlanan bir aletle uygulanan, vücudunuzun esnemesini, güçlenmesini ve kaybettiğiniz enerjiyi size geri kazandırarak zinde kalmanızı sağlayan egzersiz hareketleridir.

Reformer pilates faydaları;

1 – İstemediğin Kadar Egzersiz Hareketi

Reformer pilates aletiyle 100’den daha fazla egzersiz hareketi yapılabilir. Bu hareketlerin hepsi hem mental hem fiziksel gelişiminizi sağlar.

2 - Yer Çekimine Karşı Gel!

Yatarak uygulanan hareketlerde yer çekimi etkisi nedeniyle bazen zorlanabilirsiniz. Reformer pilates aleti, yer çekimi kuvvetinin etkisini azaltarak bu tür hareketleri çok daha rahat uygulamanızı sağlar.

3 – Tüy Gibi Hafifle!

Egzersizler vücut ağırlığı kullanılarak yapıldığından eklemlerinize yük biner ama reformer pilates aleti bu yükü eklemlerinizin üzerinden alır. Alet işler, vücut çalışır.  

4 – Alt Karın Kaslarını Sıkılaştırıyor

Reformer pilates, pelvik taban kaslarını ve alt karın kaslarını güçlendiriyor. Özellikle doğum sonrası için önerilen Reformer pilates, fit görünümünüzü size tekrar kazandırıyor. Sarkık karnınızdan bıktıysanız artık canınızı sıkmayın, harekete geçin.

5 – Bel Ağrılarına İdeal Çözüm

Reformer pilates, omurgayı destekleyen kasları güçlendirdiği için duruşunuz kendiliğinden dikleşmeye başlar, eski yanlış duruş alışkanlıklarınızdan kurtulmuş olursunuz. Boyun, sırt ve bel kaslarını da çalıştırdığından bel ve boyun fıtığı oluşma riskini azaltır.

6 - Yenilenme

Doğru nefes aldığınız zaman kaslarınızdaki gerginlik azalır. Kas gerginliği çeşitli tutulmalara neden olduğu gibi halsizlik hissi de yaratır. Reformer pilates uygulamasıyla kişi nefes eğitimi de almış olur, yenilenir ve canlanır.

7 – Denge ve Güç

Egzersiz hareketleri vücudun belirli bölgelerini çalıştırır, reformer pilates ise kas sisteminde dengeyi hedefler. Bazı bölgelerinizde bulunan kaslarınızın güçsüz olduğunuzu düşünüyorsanız hiç vakit kaybetmeden reformer pilatese başlayın.

8 – Kendi Bedenini Tanı

Zihnin ve bedenin birbirleriyle sürekli iletişim halinde olmaları ve uyumlu çalışmaları gerekir. Hareketsizlik ve sağlıksız yaşam aralarındaki bağı koparır, beden farkındalığınızı yitirmenize neden olur.

Zihin ve beden arasındaki ilişki, yapılan deneylerle kanıtlanmış durumda. Beyinden gelen denetleyici eylemler sinir yolları ile organlara ulaşıyor, yani her şey gerçekten kafanızın içinde olup bitiyor. Reformer pilates beden farkındalığını arttırarak zihinle aralarında olan bağlantıyı tekrar güçlendiriyor. Odaklanma ve konsantrasyon yeteneklerinizi geliştiriyor, zihniniz ve dolayısıyla bedeniniz stresten arınıyor.

RANDEVU AL
E-KATALOG